Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA
Széchenyi 2020

Bemutatkozás

Iskolánk 1976 áprilisától rendelkezik önálló épülettel és azóta a bihari térség meghatározó szakképző intézménye lett. Szerencsés elhelyezkedése is, mivel éppen a város központjában, szemben a központi távolsági autóbusz-állomással található. Intézményünk a térség kistelepüléseinek szakképzési igényét igyekszik kielégíteni, ezért fontos, hogy könnyen elérhetőek legyünk.

2008-ban készült el a tanműhelyünk , amely korszerű, minden igényt kielégítő szakmai gyakorlati helyet biztosít tanulóink számára.

Iskolánkban nappali rendszerű oktatás és felnőttoktatás is folyik. Törekszünk arra, hogy biztosítsuk a megfelelően képzett szakembereket a hiányszakmák területén is. Oktatási palettánkat igyelszünk minél szélesebbé tenni, azzal is, hogy figyelembe vesszük, milyen szakmai képzésekre van igény a munkaerőpiacon. Nyitottak vagyunk az innovatív tanulási formák és módszerek alkalmazására,ezért iskolánkban évek óta sikeresen működik a Dobbantó program és annak folytatásaként a Műhelyiskola. Ez a rugalmas tanulási forma azoknak a tanulóknak nyújt lehetőséget, akik nem tudják idejében befejezni az általános iskolai tanulmányaikat. Ezek a tanulók a program keretein belül általános iskolai végzettséget és részszakmát szerezhetnek.

A felnőttoktatás keretein belül nemcsak szakmai képzés folyik, hanem érettségi megszerzésére is van lehetőség, és mind a szakma, mind az érettségi megszerzése ingyenes.

Az intézményünkben oktatott szakmák a munkaerőpiac mindenkori igényeihez alkalmazkodnak, az aktuálisan oktatott szakmákat mindig figyelemmel kísérhetik honlapunkon.

Fontosnak tartjuk a tanulók egyéni igényeire való odafigyelést, a felzárkóztatást és tehetséggondozást.

A térség egyetlen olyan középoktatási intézménye vagyunk, ahol sok-sok éve folyik sajátos nevelési igényű (SNI) tanulók oktatása. Amellett, hogy ezek a tanulók a képzés végére részszakmát szereznek, több alkalommal sikerült már innen tanulókat integrálnunk az általános szakképző osztályokba is.

Bemutatkozás

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum